Новости

Посета локалитету Орловине

“Упознај своје место да би га више волео и поштовао “. То је мото данашње шетње до локалитета Орловине, ученика три разреда гимназије у пратњи професорица и директорице Средње школе. Главни водич и организатор данашње шетње је наша професорка историје, Слободанка Павић. Локалитет је отворен у јесен 2013. године на иницијативу професора Дејана Павића, а радове и даље води археолог професор Дејан Радичевић. Централни део локалитета је црква која потиче из VI века из времена византијског цара Јустинијана. Црква је у фази рекогнације, а читав локалитет очекује деценијско истраживање.

Лепота природе, атрактиван положај и величанствени видиковци, одушевили су све а већина је први пут на овом дивном узвишењу изнад нашег малог града. Надамо се новим походима.

Предавање Завода за јавно здравље Шабац

У нашој школи данас је одржано предавање од стране Завода за јавно здравље – Шабац, везано за теме које се односе на сексуално преносиве болести, као што је хумани папилома вирус (ХПВ). Предавање су одржали лекари, с циљем упознавања ученика са опасностима којима могу бити изложени и поузданим начинима заштите.

Посета штампарији

Данас су ученици четвртог разреда царинске школе посетили штaмпарију „Новаковић“ у Малом Зворнику. Хвала пуно Небојши Новаковић, на љубазном пријему деце и професора, као и издвојеном времену. Деца су се упознала са старим и савременим машинама за штампање и сечење, као и самим методама штампе. Небојша је показао ученицима папире различитог квалитета и димензија, који се користе зависно од захтева потрошача.

Општинско такмичење – Књижевна олимпијада

У суботу, 03.фебруара 2024.године,на Општинском такмичењу – Књижевна олимпијада остварени су следећи резултати:

I3

Валентина Радибратовић ( II место)

Валентина Јокић ( III место)

Ања Поповић ( III место)

II3

Сара Смиљанић ( II место)

III3

Емилија Јевтић ( III место)

Сви наведени ученици су остварили пласман на окружни ниво такмичења. Честитамо ученицима и предметним наставницима! Желимо вам пуно успеха на следећем нивоу такмичења!

Посета хидроелектрани “Зворник”

Данас су ученици другог и трећег разреда гимназије, заједно са својим професорима, посетили хидроелектрану „Зворник“. Инжењери су нас срдачно дочекали, упознали са историјом изградње централе и начином рада. Као одлични домаћини, позвали су нас да им чешће будемо гости.

Scroll to Top