Национални дан књиге
Поводом Националног дана књиге, библиотека наше школе се придружила акцији Друштва школских библиотекара Србије „Читајмо гласно“. У акцији су учествовали ученици свих разреда школе, читајући омиљене стихове, реченице и цитате.
Поводом Националног дана књиге, библиотека наше школе се придружила акцији Друштва школских библиотекара Србије „Читајмо гласно“. У акцији су учествовали ученици свих разреда школе, читајући омиљене стихове, реченице и цитате.
Ученик II-1 oдељења наше школе, Ђорђе Живковић, потврдио је још једном свој таленат. На великом квалификационом теквондо турниру у Љубљани, SLOVENIA OPEN G2-E2, освојио је друго место у борбама.
Честитке за овог момка, коме је мало фалило за најсјајније одличје!
Кроз ову објаву, позивамо све ученике да се баве спортом и воде здравији начин живота.
Наши ученици међу најбољима на Књижевној олимпијади!
Са поносом објављујемо да су ученици наше школе остварили изванредне резултате на oкружном нивоу такмичења „Књижевна олимпијада“, одржаном 7.3.2026.године у Гимназији,,Вук Караџић “ у Лозници.
У јакој конкуренцији, показујући темељно познавање школске лектире, историје књижевности и теорије, наши ученици су још једном потврдили да се у нашој школи негује љубав према писаној речи.
Посебно честитамо следећим ученицима на освојеним местима:
Теодора Спасојевић I-3 ,освојено 1.место и пролазак на републичко такмичење;
Ђорђе Марковић I-3 ,освојено 2.место и пролазак на републичко такмичење;
Валентина Јокић III-3, 3.место;
Јела Савић II-3, учешће.
Ови резултати су плод великог труда, како самих ученика, тако и њихових предметних наставника-ментора: Љиљане Станковић и Татјане Живановић, који су их водили кроз свет књижевних епоха и интерпретација.
Ученицима који су се пласирали на Републичко такмичење у Сремским Карловцима,Теодори Спасојевић и Ђорђу Марковићу,као њиховој професорки Татјани Живановић,желимо много среће и успеха у наставку такмичења!
У духу љубави, поезије и лепих емоција, ученици наше школе су обележили Дан заљубљених рецитацијом љубавних песама и пригодном представом. Школа је била испуњена стиховима, осмесима и аплаузима, а ученици су својим талентом и креативношћу показали колико је лепо делити уметност и добре мисли.
Посебни гости били су ученици осмог разреда, који ове године завршавају основну школу. Они су имали прилику да се упознају са атмосфером наше школе и уживају у програму који су припремили њихови старији другари.
Целокупан програм осмислила је и реализовала професорка српског језика и књижевности, Љиљана Станковић, уз подршку ученика који су вредно вежбали и уложили много труда да овај дан протекне у знаку љубави, уметности и заједништва.
Хвала свим учесницима и гостима на дивном дружењу и лепим тренуцима које ћемо дуго памтити.